Vykdomos kino ugdymo programos, projektai ir/ar veiklos:

„Mokausi iš kino“

Programos filmai parenkami pagal amžiaus grupes, aktualias temas klasei, lavinantys bendrąsias kompetencijas. Po filmo peržiūros galimos diskusijos – moksleiviai, žiūrėdami filmą su visa klase, kiekvienas atskirai išgyveną kažką asmeniško, bet visi kartu dalinasi bendra patirtimi.
Skirta 1-12 kl. mokiniams.

„Susitikimas su Č. Čaplinu“

Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės „Susitikimas su Č. Čaplinu“ padeda pažinti nebylųjį kiną. Dalyviai susipažįsta su nebyliu kinu, peržiūri ir aptaria keletą žymiausių nebylaus kino scenų bei praktiškai išbando savo jėgas animacijos kūrime naudodami sustabdyto kadro techniką. Edukacijoje dalyviai sužinos kaip gaminamos animacijos kūrimui skirtos lėlės bei patys filmukų gamybai naudos originalią rankų darbo animacijos lėlę Čarlį Čapliną.

Edukacija skirta 7–11 metų vaikams.

„Animacijos dirbtuvės nuo nulio“

Animacijos dirbtuvės tai vieta skirta atskleisti animacijos paslaptis ir įgyvendinti pačias netikėčiausias idėjas – filmas apie kosmoso platybes, mistinių gyvūnų gyvenimą ar magijos atradimus. Edukacijos dalyviai kurs istorijas trumpametražiams animaciniams filmukams, o veikėjus ir visus reikalingus rekvizitus gamins iš karpinių arba plastilino. Pažinę sustabdyto kadro animacijos techniką, planšetiniais kompiuteriais fotografuos veikėjus taip prikeldami juos gyvenimui. Dirbtuvių pabaigoje dalyviai peržiūrės sukurtus animacinius filmus, juos aptars, pasidalins kilusiais iššūkiais ir pergalėmis.

Dirbtuvės skatina kūrybiškumą, moko darbo komandoje ir vizualaus istorijos pasakojimo, didina kultūrinį sąmoningumą ir leidžia atrasti animaciją kaip saviraiškos formą.

Edukacija skirta 9–12 metų vaikams.

„Animacijos laboratorija“

Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės „V. Starevičiaus animacijos laboratorija“ padeda pažinti animacijos istoriją: nuo populiariausių dabar kino ekranuose ir televizijoje rodomų animacinių filmų iki pačių animacijos ištakų bei sustabdyto kadro technikos, kurios pradininkas buvo Kaune dirbęs Vladislovas Starevičius. Dalyviai praktiškai išbando savo jėgas animacijos kūrime. Su unikaliomis, V. Starevičiaus filmų įkvėptomis, boružės ir elniaragio animacijos lėlėmis, pasinaudodami sustabdyto kadro animacijos technika, vaikai gali pasimatuoti animatoriaus profesiją ir sukurti trumpus filmukus.

Edukacija skirta 7–11 metų vaikams.

„Kino iliuzija“

Edukacijų su optiniais žaislais metu moksleiviai susipažįsta su ankstyvąja animacijos istorija bei senoviniais prietaisais kuriančiais judėjimo iliuziją. Dalyviai dirbtuvių metu patys kuria taumatropus, išbando zootropus ir praksinoskopus, kuriems patys piešia juostelę su kadrais ir taip savo personažams suteikia naują gyvenimą.

Edukacija skirta 7–11 metų vaikams.

„Scenarijaus rašymo dirbtuvės“

„Norint sukurti gerą filmą reikia trijų dalykų: scenarijaus, scenarijaus ir dar kartą scenarijaus“, – taip apie scenarijaus svarbą kino filmui kalba režisierius Alfredas Hičkokas.

Scenarijaus rašymo dirbtuvėse atsakysime į klausimus: kodėl geras scenarijus yra filmo pagrindas, kodėl įtraukiančiam dialogui reikalingas konfliktas ir kaip rašant „prakalbinti“ sukurtus veikėjus.

Edukacijos metu dalyviai sužinos scenarijaus rašymo pradmenis bei dialogo kūrimo ypatumus, pažins filmo scenarijaus rašymo teoriją ir struktūrą. Dirbdami nedidelėmis grupelėmis turės progą parašyti scenarijaus ištrauką, kurią perskaitys ir suvaidins klasės draugai. Parinktos rašymo temos susijusios su paauglių kasdienybės problemomis, konfliktais mokykloje ar šeimoje. Moksleiviai žvelgdami į įvairias situacijas iš skirtingų pusių mokosi empatijos ir suprasti kitą.

Dirbtuvės skatina kūrybiškumą, darbo komandoje įgūdžius, viešąjį kalbėjimą, didina sąmoningumą ir empatijos jausmą.

Edukacija skirta 14-18 metų paaugliams.

Daugiau informacijos:

https://kcromuva.lt/edukacija/

Laisvės al. 54, Kaunas

+370 670 25508

edukacija@kcromuva.lt