Animacinis filmas kviečia jaunuosius moksleivius diskutuoti apie perfekcionizmą

Naujiesiems metams prasidėjus Lietuvos kino centro įgyvendinamos edukacinės platformos „Kino ugdymo bazė“ (KEUB) filmų sąrašą papildo trumpametražis animacinis filmas „Matilda ir atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas, Lietuva, 2020). Ši animacija kviečia jaunuosius žiūrovus gilintis į tokias svarbias temas kaip perfekcionizmas, mokinių tarpusavio konkurencija ir santykiai bei mokymosi prasmė.

 

Filmas „Matilda ir atsarginė galva“ pasakoja apie pirmūnę Matildą, savo pasiekimais stulbinančią savo mamą bei klasės draugus – regis, jog mergaitė galės pasiekti savo mamos svajonę ir tapti pačia protingiausia mergaite pasaulyje. Tačiau, nuo žinių kiekio, Matildos galvoje nauja informacija nebetelpa ir žinias ji ima pamiršti. Matildos mama randa sprendimą dukrai nupirkdama atsarginę galvą. 

 

Šis trumpo metro filmas vaikams suprantama kalba nagrinėja sudėtingas šiuolaikines temas: informacijos perteklių, nerealius tėvų lūkesčius vaikams, vergystę „sėkmės formulei“, nelanksčią švietimo sistemą, emocinio intelekto ir patyriminio ugdymo stoką.